PURITAN ELEKTROLIT POLSOL

 

 • Zbilansowane elektrolity i witaminy.
 • Dobrze nawadnia i regeneruje organizm.
 • Odbudowuje masę mięśniową.
 • Utrzymuje odpowiedni poziom soli mineralnych i składników energetycznych w organizmie.
 • Reguluje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.
 • Kontroluje funkcjonowanie układu krwionośnego.
 • Poprawia funkcjonowanie błony śluzowej.
 • Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybowo.
 • Działa wykrztuśnie, oczyszcza rozszerza oskrzela.
 • Normuje poziom elektrolitu w organizmie gołębia.
 • Stosować podczas upałów, stresu, po locie, podczas podawania antybiotyków, przy biegunkach, przed koszowaniem.

 

SKŁAD:

 • Materiały paszowe: siarczan sodu, chlorek potasu, glukoza, siarczan magnezu, chlorek sodu,Substancje mineralne: Sód. Dodatki technologiczne: Regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; Witaminy: witamina C(kwas L-askorbinowy); betaina; Aminokwasy: L-lizyna; Dodatki zootechniczne: olejek z anyżu ogrodowego.

 

DAWKOWANIE:

 
 • 1ml/1L wody pitnej lub łyżka stołowa na 4kg karmy. Podajemy po locie w celu odbudowy masy mięśniowej i nawodnieniu organizmu przez 1 dzień lub 2 dni,po szczepieniu przez 2-3 dni. Osłonowo przy podawaniu antybiotyków, smak anyżu poprawia spożywanie wody z antybiotykiem. Przed parowaniem przez 2-3 dni, w okresie pierzenia 2 razy w tygodniu w okresie wychowu młodych 2 razy w tygodniu, 2 dni przed koszowanie. Długość podawania uzależniona jest od kondycji ptaków i trudności lotu. Przed lotami ciężkimi podajemy od 2 do 4 dni.

PURITAN ELEKTROLIT POLSOL

 

Dobrze zbilansowane elektrolity i witaminy! Polsol plus jest unikalnym zbilansowaniem elektrolitów, witamin, pierwiastków śladowych oraz aminokwasów odpowiedzialnych za przenoszenie energii. Głównym zadaniem Polsolu jest nawodnienie i regeneracja organizmu po dużym wysiłku i stresie, oraz szybka odbudowa masy mięśniowej. 

Reguluje czynności życiowe gołębi, utrzymuje w organizmie odpowiedni poziomu wody, soli mineralnych oraz składników energetycznych i budulcowych. Potas jest najważniejszym kationem wewnątrz komórkowym i jednym z najważniejszych elektrolitów. Jest składnikiem cytoplazmy komórkowej. Powoduje zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych (działa antagonistycznie w stosunku do wapnia), przeciwdziała pęcznieniu komórek. Jego obecność jest niezbędna do syntezy białek w rybosomach. Jest również niezbędnym elementem wielu procesów enzymatycznych. Warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni. Razem z sodem i chlorkami stanowi najważniejszą część składową płynów pozakomórkowych. Ma wpływ na gospodarkę wodną, kwasowo-zasadową organizmu, bierze udział w utrzymaniu ciśnienia osmotycznego. Odgrywa ważną rolę w przemianie węglowodanów. Zawarta w preparacie betaina pomaga utrzymać równowagę osmotyczną, witamina C działa ochronnie na naczynia krwionośne, zmniejsza wrażliwość na stres oraz poprawia odporność. L-Lizyna uczestniczy w budowie białek, głównie w mięśniach i kościach. Jest niezbędna w tworzeniu kolagenu – to białko strukturalne tkanki łącznej występujące m.in.: w skórze, ścięgnach, chrząstkach, kościach, ścianach naczyń krwionośnych, które nadaje sprężystość, elastyczność i jędrność komórek. L-Lizyna ogrywa także ważną rolę w tworzeniu enzymów, hormonów, przeciwciał. Wspomaga wchłanianie wapnia oraz pełni istotną rolę w syntezie L-karnityny (substancji uczestniczącej w metabolizmie tłuszczów). Anyż w swym składzie zawiera olejki eteryczne z których najintensywniej oddziałuje anetol. Oprócz tego w swym składzie zawiera,związki tłuszczowe, białka,węglowodany, keton anyżowy i kwas anyżowy. Anetol działa przeciwbólowo, rozluźniająco na śluz, wzmaga czynności błony śluzowej), antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, wiatropędnie i przeciw fermentacyjnie. Pobudza ruchy migawkowe nabłonka układu oddechowego. Rozszerza oskrzela i oskrzeliki. Posiada wpływ znieczulający i rozkurczowy na mięśnie gładkie, działa wykrztuśnie. Anethol hamuje wytwarzanie mikotoksyn przez grzyby z rodzaju Aspergillus. Odgania roztocze, a przy kontakcie bezpośrednim zabija je. Elektrolit Polsol Plus likwiduje objawy niedoboru elektrolitów powstałych na skutek stresu, lotów, wysokich temperatur, koszowania, transportu, biegunek.

WSKAZANIA:

podczas upałów, stresu, po locie, podczas podawania antybiotyków, przy biegunkach, przed koszowaniem.

SKŁAD:

Materiały paszowe: siarczan sodu, chlorek potasu, glukoza, siarczan magnezu, chlorek sodu,Substancje mineralne: Sód. Dodatki technologiczne: Regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, kwas jabłkowy; Witaminy: witamina C(kwas L-askorbinowy); betaina; Aminokwasy: L-lizyna; Dodatki zootechniczne: olejek z anyżu ogrodowego.

DAWKOWANIE:

1ml/1L wody pitnej lub łyżka stołowa na 4kg karmy. Podajemy po locie w celu odbudowy masy mięśniowej i nawodnieniu organizmu przez 1 dzień lub 2 dni,po szczepieniu przez 2-3 dni. Osłonowo przy podawaniu antybiotyków, smak anyżu poprawia spożywanie wody z antybiotykiem. Przed parowaniem przez 2-3 dni, w okresie pierzenia 2 razy w tygodniu w okresie wychowu młodych 2 razy w tygodniu, 2 dni przed koszowanie. Długość podawania uzależniona jest od kondycji ptaków i trudności lotu. Przed lotami ciężkimi podajemy od 2 do 4 dni.

ZAWARTOŚĆ:

butelka 250 ml.

* Ocena:
* Nick:
Email:
* Treść komentarza:
Dodaj komentarz
 
Facebook