ZAPYTAJ O PRODUKT

ALVANAEKO Witaminizator Naturalny Suplement Wapniowy 1 kg

Wapń organiczny ze skorupek jaj kurzych (98,4%) do spożycia drogą pokarmową dla wszystkich zwierząt oraz ludzi.

WAPŃ to podstawowym budulec kości. Oprócz tego bierze udział w regulacji przepuszczalności błon komórkowych i przewodnictwie nerwowym. Wpływa także na prawidłową pracę mięśni i krzepnięcie krwi. Nadmiar wapnia, wydalany jest z organizmu za pośrednictwem kału i moczu. Organizm traci dużą ilość wapnia wraz z mlekiem, dlatego tak istotne jest zapewnienie zwierzętom odpowiedniego poziomu tego pierwiastka w czasie laktacji. Niedobór wapnia niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. U młodych zwierząt prowadzi do osłabienia organizmu i upośledzeniu układu ruchu. Długotrwały niedobór może skutkować krzywicą, wadami postawy. U zwierząt dorosłych powoduje ospałość, ograniczenie ruchu, a w konsekwencji mniejsze spożycie paszy. Zwierzęta takie są również dużo bardziej podatne na złamania kości. Zapobiega oraz wspomaga leczenie artrozy u koni. Bardzo ważne jest odpowiednie zaopatrzenie niosek w wapń. U ptactwa niedobór wapnia prowadzi, bowiem do zmniejszania nieśności i osłabienia skorupek jaj. Dodatkowo, u ptaków użytkowanych rozpłodowo, zbyt mała ilość wapnia w paszy znacząco pogarsza wylęgowość.
Produkt dedykowany jest również wszystkim szczeniętom i kociętom w okresie intensywnego wzrostu i wymiany zębów. Wapń to podstawowy budulec kości i zębów, zapewnia prawidłową mineralizację szkieletu i gęstość kości w okresie wzrostu organizmu. Jest składnikiem niezbędnym do produkcji i uaktywniania licznych enzymów i hormonów, które regulują trawienie, gospodarkę tłuszczową i energetyczną organizmu oraz przyśpiesza gojenie ran.
Wapń okazuje się niezbędny także dla właściwego działania układu nerwowego. Komórki nerwowe stają się nadwrażliwe, kiedy stężenie wapnia we krwi spada poniżej normy. Może się pojawić tężyczka (bolesne skurcze mięśni).

 

* Ocena:
* Nick:
Email:
* Treść komentarza:
Dodaj komentarz
 
Facebook